Przedszkole nr 1 w Pyskowicach

Tematyka zajęć edukacyjnych

Plan pracy dydaktyczno-wychowawczej na miesiąc wrzesień

Od 11.09.2017r. - 15.09.2017r.

Wrzesień II : Kodeks przedszkolaka

Cel główny: kształtowanie elementarnych nawyków higienicznych, uwarażliwienie na estetyczny wygląd osobisty,wzdrażanie do samodzielności,

stosowanie przyjętych form grzecznościowych w zachowaniu i mowie (proszę,dziękuję, przepraszam),

kształtowanie poczucia własnej wartości i szacunku dla kolegów, przestrzeganie zasad dotyczących zgodnej zabawy i sprzątania po jej zakończeniu

Od 18.09.2017r. Do 29.09.2017r.

Wrzesień III/IV: Bezpieczeństwo na ulicy.

Cel główny: uświadomienie konieczności przestrzegania zasad gwarantujących bezpieczeństwo w przedszkolu i poza nim,zapoznanie z przedstawicielem służb mundurowych – policjantem,poznanie roli policjanta w kierowaniu ruchem drogowym,przyswajanie umiejętności bezpiecznego udziału w ruchu drogowym(przejście przez jezdnię,poruszanie się w kolumnie pieszej),poszerzanie słownictwa i wiedzy z zakresu zasad ruchu drogowego (znaki drogowe,kolory sygnalizacji świetlnej)próby przewidywania skutków niewłaściwego zachowania się oraz radzenia sobie w sytuacjach trudnych,doskonalenie analizy słuchowej: wyodrębnianie, rozróżnianie i nazywanie dźwięków z otoczenia,rozbudzanie intuicji geometrycznej (koło), kształtowanie nawyków przestrzegania zasad ruchu drogowego.